Попередня Наступна

АРХІВ НОМЕРІВ

Том 13, №4' 2018г.

ПСИХИАТРИЯ

ОСОБЛИВОСТІ АФЕКТИВНИХ ПОРУШЕНЬ У СТРУКТУРІ АЛКОГОЛЬНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ В ОСІБ ІЗ РІЗНИМ ПСИХОТРАВМАТИЧНИМ ДОСВІДОМ ТА РІВНЕМ ПСИХОСОЦІАЛЬНОГО СТРЕСУ

Канд. мед. наук К. Д. ГАПОНОВ
Харківська медична академія післядипломної освіти

Подано результати комплексного обстеження чоловіків, хворих на алкогольну залежність: комбатантів, вимушено переміщених осіб та цивільних мешканців. Установлено, що як вираженість, так і клінічна варіативність депресивних і тривожних феноменів у алкогольно залежних осіб виявили значущу асоціацію з випробуваним ними рівнем психосоціального стресу. Комбатанти і вимушено переміщені особи мали вищі рівні депресії та тривоги порівняно з місцевими мешканцями: комбатанти − за інтегральними показниками депресії та тривоги, більшістю показників адинамічної депресії, депресії зі страхом, недиференційованої депресії та психічної тривоги, а вимушені переселенці − за окремими показниками ажитованої депресії та соматичної тривоги.

Ключові слова: алкогольна залежність, афективні порушення, депресія, тривога, психосоціальний стрес, психотравмуючий досвід.Завантажити в форматі PDF (169 KB)
Наверх